Продолжуваат масовните протести во Израел

Центарот на саботните протести ќе биде Тел Авив, но демонстрации ќе се одржат на многу места во Израел, пишува „Џерусалим пост“. Израелскиот премиер … Продолжи со читање Продолжуваат масовните протести во Израел