Природна катастрофа: Бура во Америка илјадници домови без електрична енергија (ВИДЕО)

Две лица загинаа во бура која го зафати североистокот на САД. Силно невреме проследено со грмежи, град и силен ветер ги погоди САД. Поради пад на стебло врз автомобил настрадаа 11 годишно девојче и маж наведуваат американските медиуми. Невремето довело до сообраќаен колапс, прекин на електрична енергија и вода. Во прилог погледнете го видеото

Поврзани

Најнови вести

Коментари