При напад на Исламска држава во Киркук загинаа 27 ирачки војници

При напад на Исламска држава во Киркук загинаа најмалку 27 ирачки војници. Премиерот на Ирак, Хајдер ал Абади изрази сочувство до семејствата на загинатите војници и побара апсење на одговорните.

Ирак прогласи победа над ИД, меѓутоа сепак џихадистичката група и понатаму извршува напади во Ирак.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари