Пожар во зграда во Виетнам, има настрани

Најмалку 13 лица утрово загинаа, а 28 се повредени во пожар што изби во најголемиот стамбен комплекс, во јужниот виетнамски град Хо Ши Мин.

Државните медиуми пренесоа дека противпожарната бригада и полицијата успеале да спасат повеќе од 100 лица, а над 1.000 луѓе успеале самите да се извлечат од огнената стихија.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари