Поранешниот претседател на Еквадор бара азил во Белгија

Поранешниот еквадорски претседател, Рафаел Кореа побара азил во Белгија, објави Ројтерс, повикувајќи се на белгиската агенција Белгу, која во својот напис цитираше неименуван извор.

Кореа, кој живее во Белгија, обвинителите од Еквадор го бараат поради случај во кој е обвинет за киднапирање, објави Ројтерс.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари