Пентагон: САД немаат индиции дека авионот на Пригожин бил соборен со ракети земја-воздух

-Оценуваме дека таквите информации се неточни, рече Рајдер и додал дека Пентагон верува дека Пригожин е мртов, но дека тоа … Продолжи со читање Пентагон: САД немаат индиции дека авионот на Пригожин бил соборен со ракети земја-воздух