Пентагон објави снимки од лансирањето на "томахавките" (ВИДЕО)

Пентагон објави снимки за лансирање на еден од 105-те ракети "тотахавк" на три цели во Сирија.
како што пренесуваат светските медиуми, двојно поголем број ракети се лансирани годинава споредено со нападите на американската армија на сириските воздухопловни сили во 2017 година.

Во нападот на 14 април, Вашингтон употреби четири стратешки бомбардери Б-1, а флотата на Црвеното Море и Персискиот Залив лансираше околу 60 ракетни "Томахавк".

Поврзани

Најнови вести

Коментари