Патнички авион прегази човек на писта

Патнички авион кој слетал на писта на аеродромот во Шереметјево во Москва прегазил маж кој поминувал на местото.

Ова го соопшти портпаролката Ана Захаренкова.

Патничкиот авион кој пристигна од Атина сета на таа писта додека екипажот пријавил судир со неидентификуван објект. Потоа е пронајдено тело на човек, чии одело и лични работи биле расфрлани наоколу, соопшти Захаренкова.

Мажот е идентификуван, но засега неговиот идентитет не е соопштен во јавноста.

Поврзани

Најнови вести

Коментари