Низ Франција продолжија протестите против Макрон, Париз затрупан во ѓубре

Париската полиција синоќа, трета ноќ по ред, се судри со демонстрантите кои се обидуваат да извршат притисок врз пратениците да … Продолжи со читање Низ Франција продолжија протестите против Макрон, Париз затрупан во ѓубре