Нетанјаху пресреќен, со победничката на Евровизија заигра „кокошкин танц“

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху не можеше да одолее, а да не заигра „кокошкин танц" со пејачката Нета Барзилаи, која го посети во официјалната резиденција откако победи на Евровизија.

„Како е забавно да ја запознаето Нета Барзилаи во Ерусалим', напиша Нетанјаху на својот Твитер.

„Сите те сакаме. И донесе голема чест на нашата земја", напиша Нетанјаху.

Поврзани

Најнови вести

Коментари