НАТО ја повика Русија да одговори на британските прашања во случајот „Скрипал“

НАТО ја повика Русија да одговори на британските прашања во врска со труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал.

„Сојузниците изразуваат солидарност со Велика Британија и и ја нудат својата поддршка во спроведувањето на истрага. Истовремено, НАТО ја повикува Русија да одговори на британските прашања“, порачуваат земјите членки на Алијансата.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари