Едно лице е убиено, а четири се повредени во напад со нож што се случил во Амстердам.

Нападот се случил синоќа во кварт во кој имало поголема раздвиженост меѓу граѓаните.

Засега нема директни индикации дека се работи за терористички напад.

Холандската полиција соопшти дека 29-годишно момче е осомничено за нападот и приведено.

 

makfax.com.mk