​​Најмалку пет лица загинаа во самоубиствен бомбашки напад во Јемен

Самоубиствен напад насочен против јеменските воени сили, беше извршен денеска во северниот дел на јеменскиот пристанишен град Аден. Војниците кои биле мета на нападот биле обучувани од војската на Обединетите Арапски Емирати, пренесува „АФП“ , повикувајќи се на извори на силите за безбедност.

Како резултат на нападот, загинаа најмалку пет лица.

Засега не е познато кој стои зад нападот.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари