Мишел Обама откри непознати детали од приватниот живот

Во својата нова книга „Станување“ поранешната прва дама Мишел Обама се осврнува на настаните од минатото, на претседателот Доналд Трамп, и напиша неколку интимни детали за својот брак и ќерките.

Таа објасни зошто не ѝ се допаѓа ставот на денешниот претседател и од што е најмногу разочарана. Таа се сети како Трамп за време на својата кампања го критикуваше Барак Обама и инсистираше на тоа дека тој, всушност, е роден во Кенија, а не во Хаваи.

Освен критиките на сметка на Трамп, Мишел се присети како претседателскиот мандат на нејзиниот сопруг влијаеше на нивните ќерки Малија и Саша. Фактот дека претседателот им е татко имал несомнено влијание врз нивното растење. Девојчињата постојано биле под придружба од тајната служба, а и секој што ќе им се приближел.

Незгоден момент се случил кога постарата ќерка Малија побарала од родителите „нормално” одење на матурска забава. Тоа значело седење во автомобил со некој непознат и за првпат без придружба на личен телохранител.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари