Масовни протести во Франција: ПАРИЗ “ГОРИ“ (ВИДЕО)

Поради пензиската реформа, продолжуваат демонстрациите во Франција. Граѓаните се бесни и му порачуваат на францускиот претседател Емануел Макрон дека треба … Продолжи со читање Масовни протести во Франција: ПАРИЗ “ГОРИ“ (ВИДЕО)