Во авион кој летал од Приштина до Базел, во саботата попладне, дошло до тепачка меѓу патниците, пренесува швајцарскиот портал Кантон 27.

Во видеото снимено од некој од патниците се гледа постар маж како се тепа со други лица во авионот, пред маж облечен во бело да го совлада. И додека тие крвнички се тепаат, се слушаат врисоци на жени и деца.

Според порталот, крвавата тепачка продолжила и по слетувањето на аеродрмот во Базел. Заради физичката пресметка уапсени се двајца мажи.