Кралицата Елизабета дозволи Камила да стане „кралица сопруга“

Британската кралица Елизабета Втора, во саботата во текот на одбележувањето на 70-годишнината од востоличувањето, изјавила дека би сакала војвотката од … Продолжи со читање Кралицата Елизабета дозволи Камила да стане „кралица сопруга“