Клинтон: САД не заслужува претседател како Трамп

Кандидатката на демократите за претседател на САД, Хилари Клинтон, изјави дека САД не заслужува претседател како Доналд Трамп.

Клинон на конференција во Мумбаи, Индија наведе дека времињата се опасни, а републиканскиот претседател има афинитет да биде диктатор и навистина ужива во авторитетната позиција.

Белата куќа не ги искоментира изјавите на поранешната државна секретарка.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари