Кирби: Бајден и натаму е против испраќање американски војници во Украина

Тој ја коментираше неодамнешната сторија на телевизијата Си-би-ес во која командантот на американската 101-та воздушна дивизија, која пристигна во Романија, … Продолжи со читање Кирби: Бајден и натаму е против испраќање американски војници во Украина