Хаос во Париз: Полицијата со солзавец против демонстрантите, тие кршат и палат (ВИДЕО)

Околу 13.000 полицајци беа распоредени на улиците низ Франција на десеттиот ден од протестите поради пензиската реформа на Макрон. Париската … Продолжи со читање Хаос во Париз: Полицијата со солзавец против демонстрантите, тие кршат и палат (ВИДЕО)