КАБУЛ ВО КРВ: Најмалку 15 убиени - најмногу ликвидирани од гостите!

Најмалку четворица напаѓачи вечерва упаднаа во хотелот „Интерконтинентал" во Кабул. Тие прво ги киднапирале гостите, а потоа почнале и да ги ликвидираат.

Како што јавува агенцијата Folhanews, полицијата го обиколила регионот и хотелот. Се стравува дека има голем број мртви.

Специјалците во секој момент треба да влезат во хотелот. Се претпоставува дека напаѓачите се талибанци.

Хотелот „Интерконтинентал" беше мета на напад на талибанците во 2011 година, кога загинаа 21 човек, меѓу кои деветмина напаѓачи.

Локалните медиуми објавија дека стравуваат дека се убиени најмалку 15 луѓе.

Поврзани

Најнови вести

Коментари