Израелската армија рани Палестинец кој носеше нож и се обиде илегално да ја премине границата од Појасот Газа, соопшти денеска надлежната воена команда, но не е кажано во каква состојба е ранетиот.

Во соопштението на израелската армија се вели дека Палестинецот се обидел значително да ја премине границата со жица недалеку од Мошав Шде Аврам, дека го нападнал граничарот и го прободел со нож и дека подоцна откако бил ранет бил пренесен во болница известуваат светските медиуми.

makfax.com.mk