Изгорела фабрика за петарди во Индија, 17 мртви

Најмалку 17 луѓе погинале во пожарот што избил во фабриката за петарди во Индија, соопштило официјално лице на компанијата К.Ц. „Гупта“.

Близу 12 пожарникарни возила излегле на терен и се бореле со огнената стихија цели три часа.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари