Историска фотка: Ова веќе не е најпопуларен селфи, оваа слика го сруши рекордот!

Адел на Инстаграм профил напишала дека во животот најголема инспирација и биле жените.

Се сеќавате на прочуениот селфи од 2014 година со Елен Деџенерис и холивидските миленици на доделување на Оскар кој го руши рекордот на Твитер по број на лајкови.

Следна фотографија објавена на Инстаграм и по своја прилика пред нас е историски момент.
Џенифер Лоренс, Камерун Дијаз и Адел рака под рака прошетале по Лос Анџелес за да го подигнат гласот против повеќевековното угнетување на жената.

Адел на Инстаграм профил напишала дека во животот најголема инспирација и биле жените.
"Моето семејство, моите пријатели, колеги и мои идоли. Ги обожавам жените кои се во мојот живот. Треба да ги им повеќе. Благодарна сум што сум жена и тоа никогаш не би го променила.Сакам се она што е добро за луѓето и мислам дека ние можеме се да промениме. Моќ на мир и моќ на народот", напишала Адел.

Покрај инспиративните зборови, на никого не му одмина итранспарентот на многубројни Греми добитнички на кои пишува: "Everyone's full of s*it", пишува Noizz.<

/p>

Поврзани

Најнови вести

Коментари