Полуголи Украинки направиле хаос во Турција, поточно во провинцијата Мугла, наспроти грчкиот остров Родос. Девојките се снимени на јахта, на која имало вкупно 6 жени и двајца мажи.

– Да се види ваква сцена за време на локдаун, а особено за време на Рамазан е страшно, искоментирал еден мештанин.

Полицијата ги привела жените на испитување, а едната Украинка потоа се огласила на социјалните мрежи.

– Видеото го снимил некој од соседната јахта, а полицијата се вмеша заради реакциите на јавноста. Како што знаете во муслиманските земји подобро да не се фотографирате голи, или ако го правите тоа да бидете на некоја подискретна или скриена локација, рекла таа и додала дека се соблекле не знаејќи дека некој ги снима.

Сличен настан минатиот месец се случи и во Обединетите Арапски Емирати, кога група девојки од поранешниот ССР, главно Украинки, беа депортирани бидејќи на балкон се сликале потполно голи.