Фрчат шеги на сметка на Путин! Џонсон: Дали да ја соблечам јакната? (ВИДЕО)

Лидерите на самитот на Г7 на најразвиените индустриски земји во Германија се пошегуваа со изгледот на рускиот претседател Владимир Путин. … Продолжи со читање Фрчат шеги на сметка на Путин! Џонсон: Дали да ја соблечам јакната? (ВИДЕО)