Светот втор ден не престанува да зборува за погребот на принцот Филип.

Денеска во центарот на вниманието се принцезата Кејт и принцот Чарлс кој меѓу себе се снаа и свекор.

Имено папараците ја уловија Војвотката од Кембриџ како го бакнува во образ својот татко Чарлс додека ја напуштаа црквата во која се одржа опелото на починатиот негов татко.

Фотографијата е направена во време кога на погребот присуствуваа само 30 членови на кралското семејство, а кралицата целиот свет ја виде како седи сама во црквата.

Тоа беше така поради протоколите и ковид мерките за спречување за ширење на вирусот.