Ердоган: Руското повлекување од Херсон е позитивен и важен чекор

„Руската одлука во врска со Херсон е позитивна, важна“, им рече Ердоган на новинарите во Анкара пред неговото патување на … Продолжи со читање Ердоган: Руското повлекување од Херсон е позитивен и важен чекор