Четири деца го загубија животот во пожар во Тексас

Четири деца загинаа во пожар што избувна во куќа во Тексас, соопштија властите во сојузната американска држава.

Канцеларијата на окружниот шериф објави дека властите одговориле на повикот за помош веднаш по добиената пријава, но не успеале да ги спасат дечињата.

Пожарот се случил во западниот дел на градот Лубок во Тексас. Полицијата ги испитува причините за пожарот.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари