Неколку водечки медиски страници моментално се недостапни. Си-ен-ен, Би-би-си, Гардијан, Фајненшл тајмс, Њујор тајмс, Индепендент… моментално не можат да се отворат.

Корисниците на Редит, Твич, Амазон Твитер, ПејПал, Спотифај…, исто така, пријавиле проблеми.

 

Според информациите, се работи за дефект на Амазон веб-сервисот.