Британската полиција уапси две лица осомничени за тероризам

Британската полиција денеска објави дека уапсила две лица во северниот дел на Лондон под сомнение за кршење на Законот за тероризам.

Полицијата соопшти дека испрашувала 57-годишен маж и 20-годишна жена во полициска станица во Лондон, објави АП.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари