Бездомничка од Германија утринава се породила на минус 15 Целзиусови степени, и тоа на метро станица.

И мајката и бебето биле во вреќа за спиење и се обидувале да се стоплат. Веднаш биле пренесени во болница и засега нема детали во каква состојба се.