Мал авион се урна на голф терен во Мелбурн, Австралија. Но, тој не леташе долго, тој се сруши во близина на аеродромот во Морабин, од кој полетал.

Пилотот бил изваден од авионот за 13 минути и пренесен во болница.

„Веруваме дека малиот авион се урна во дрвјата кратко време по полетувањето од аеродромот Морабин,  попладнето“. Пилотот на возраст од околу 50 години беше единствениот патник и заврши во болница со сериозни повреди, но е стабилен, се вели во извештајот на австралиската полиција.

„Мојата цел беше да биде мирен, да не мрда“, изјави за австралиските медиуми еден од сведоците.