Авион принудно слета во Гвајана, најмалку шест патници се повредени

Најмалку шест патници се повредени рано утринава, кога авион на „Флај Јамајка“ принудно слета на аеродромот во Гвајана.

Авинот требало да лета до Трононто.  Во авионот имало 120 патници и осум членови на екипажот.

Тој од полетувањето па се принудното слетување, летал само 20 минути, по што пилотот јавил дека има проблеми со хидрауличниот систем, објавија официјални лица од Гвајана на прес-конференција, објави Ројтерс.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари