Американска ШЛАКАНИЦА за Кина: Пелоси слета во Тајпеј, Пекинг не успеа да ја спречи!

Лидерката на американскиот Конгрес Ненси Пелоси денеска слета во Тајван, со што стави крај на неколкудневните шпекулации дали посетата ќе … Продолжи со читање Американска ШЛАКАНИЦА за Кина: Пелоси слета во Тајпеј, Пекинг не успеа да ја спречи!