Aлбанскиот претседател Илир Мета ја обвини владата на Еди Рама дека нема план за вакцинирање на населението.

Мета рече дека со тоа се ризикува катастрофа во земјата.

„Без јасен и безбедносен план за набавка на вакцини, државата ризикува катастрофа по животот и здравјето на граѓаните“, изјави Мета на прес-конференција, пренесува порталот „Егзит“.

makfax.com.mk