Бившиот претседател на САД Бил Клинтон дошол во Калифорнија на собир на својата фондација.

Бил Клинтон излегол од болницата во Јужна Калифорнија во придружба на својата сопруга Хилари Клинтон.

Тој минатата недела бил примен на оделот за интензивна нега поради уролошка инфекција, пренесува Ројтерс