Спорт

3 септември 2018

Карикатура на денот: Кристијано Јуниор го учи својот татко како да постигне гол

Познатиот карикатурист Омар Момани посвети уште една карикатура на напаѓачот Јувентус, Кристијано Роналдо, кој во три натпревари за новиот клуб не постигна ниту еден гол.

...

Џака асистира, Мустафи погодува и слави со двоглав орел, фудбалерот на Арсенал го чека казна (ВИДЕО)

Англискиот фудбалски сојуз (ФА) ќе спроведе истрага за радувањето на фудбалерот на Арсенал,Шкодран Мустафи на дуелот со Кардиф.Мустафи беше стрелец на првиот гол за „топџиите",а потоа...

Кога неможе таткото, може синот! Додека Роналдо се мачи, наследникот ја кине мрежата на Јуве... (видео)

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо дефинитивно нема старт од соништата во дресот на Јувентус, но затоа неговиот син Кристијано Јуниор неможел да замисли подобро дерби во дресот на торинскиот тим.

...

2 септември 2018

Да ве слушнам сега? Публиката му бучеше на Новак, а Ѓоковиќ ги натера да пукнат од смеење (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ против Ришар Гаске во третиот круг Американскиот УС Опен го одигра најдобриот натпревар на турнирот, славеше 6: 2, 6: 3, 6: 3 и е подготвен за финалетоИмаше многу бучава од трибините за време на некои...

Терзиќ, директорот на Звезда: Не можам да замислам дека Албанец би играл во Црвена Звезда

Директорот на ФК Црвена Звезда, Звездан Терзиќ, во пошироко интервју за белградски Курир одговори и на прашање кое е табу тема но и мит меѓу навивачите на клубот, особено меѓу Делиите: Можете ли да замислите дека еден...

Браво дечки: Македонски маратонци истрчаа 171 километар околу Мон Блан

Македонците Игор Пирковски, Жикица Ивановски и Игор Јовановски го истрчаа ултрамаратонот околу Мон Блан долг 171 километар.

Македонските атлетичари на целта влегоа заедно и се пласираа на 357., 358. И 359....

1 септември 2018

Тутоспорт: Погба ќе се врати во Јувентус

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, сака да се врати во Јувентус во зимскиот преоден рок, тврди „Тутоспорт".

25-годишниот Французин сака да се врати во клубот од Торино поради лошиот однос со...

Ексклузивно интервју на Дарко Панчев: Ѕвездо доаѓам!

Човекот кој со златни букви е запишан во историјата на Црвена ѕвезда одушевен е со наследниците на Маракана! Дарко Панчев после долго време дал интервју за српски медиум, во кое отворено од срце зборува за новата...

Роналдо збудалел бидејќи наградата припаднала на Хрват: Еве како португалецот реагирал кога дознал... (видео)

"Роналдо е вознемирен и лут бидејќи минатата година постигнал 15 голови и заедно со Модриќ и останатите во Реал ја освои Лига на шампиони. Смета дека ја заслужил наградата, тоа само покажува дека сака да биде и...

31 август 2018

Мурињо: И без трофејот ќе бидам меѓу најдобрите тренери

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, ја продолжи „војната" со медиумите, откако во изминатиов период е цел на постојани критики поради лошите резултати на неговиот тим.Минатото коло Јунајтед беше поразен со...

Алегри: Роналдо е незадоволен од изборот за најдобар играч

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, изјави дека Кристијано Роналдо е незадоволен од изборот за најдобар играч и дека самиот донел одлука да не присутвува на свеченото доделување на наградите.

...

Бурен ден во Црвена Ѕвезда: Ништо од Кркиќ, на Маракана доаѓаат поранешни фудбалери на Јувентус и Челзи (ФОТО)

Фудбалерите изборија настап во Лигата на шампионите, сега на раководството на Црвена Ѕвезда е на последниот ден од преодниот рок да ја засили екипата во фото- финиш.

...

Историскиот погодок на Дарко Панчев по кој славеше целиот Балкан (ВИДЕО)

Младите генерации никогаш нема да разберат како е да навивате за југословенски клуб и истиот тој да ја освои европската титула,вчера дознавме прекрасна вест за Црвена Ѕвезда која се...

Дали ПАОК треба да го смени голманот

Синоќа ПАОК беше „прегазен" од Бенфика со 4:1, но домашниот голман Паскалакис им подари еден гол на гостите.

При резултат 1:1, тој се обиде да спаси...

30 август 2018

АМС ќе му додели еднократна парична награда од 100 илјади денари и стипендија на младиот Пејчиновски

По повод херојскиот подвиг на младиот Марко Пејчиновски кој успеа да го преплива Охридското езеро, Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски поднесе иницијатива која беше усвоена при советот на...