Фудбалската федерација на Македонија најостро го осудува говорот на омраза чија последна жртва беше нашиот…

Џинот од Бразил Рожерио, е нов играч на РК Вардар! Вака „Вардар Фанс” го претстави Фереира Мораес на 19/03/2016 година.

Фереира Мораес…

Срамота е најблагиот збор кој може да се каже по оној СКАНДАЛ што му се случил во Прилеп на нашиот фудбалски репрезентативец Езџан Алиовски кој…

Фудбалската федерација на Македонија најостро го осудува говорот на омраза чија последна жртва беше нашиот репрезентативец и фудбалски амбасадор…

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) се огласи по информацијата дека репрезентативецот Езџан Алиоски бил избркан од ресторан во Прилеп,…

Стојанче Стоилов по враќањето од Турција замина на операција, по која, според информациите до кои дојде „Спортмедиа“,…

Агенцијата за млади и спорт соопшти кој клуб колку ќе добие од поделбата на ваучерите. Очекувано, најголема сума на пари ќе добие Европскиот и…

Серхио Рамос следниот викенд ќе прави венчавка во Севиља, а на церемонијата се поканети дури 500 гости.

Интересно, еден од тие 500…

Европскиот ракометен првак Вардар имаше сезона за незаборав зад себе. Екипата од Скопје по вторпат во својата историја се качи на врвот на Европа…

Ракометната репрезентација на Македонија забележа тешка победа во Турција (25-26), а јунак на натпреварот беше голманот Никола Митревски, кој во…

Иако на полувреме губеа со два гола разлика, 11:13, а во 43 минута и со четири (15:19), сепак, Македонија се врати со…

Седум од осумте учесници на Супер Глоуб турнирот, кој годинава се одржува во Дамам во Саудиска Арабија се веќе познати, а останува само да се види…

По првиот Германец, во Вардар се подготвува терен и за прв Французин кој играл во скопскиот ракометен бренд. Многу имиња беа во игра за позицијата…

Стеван Стевановиќ и Сретен Рашковиќ, двајцата коментатори на Арена кои со многу емоции ги пренесуваа мечевите на Вардар…

Новиот претседател на Кошаркарската федерација на Македонија (КФМ), Перо Антиќ, изрече санкција за Михаил Наумовски,…

Христијан Мицкоски од трибините на градскиот стадион заедно со генералниот секретар на партијата Игро Јанушев, Владимир Неловски и Јохан…