Спорт

17 ноември 2018

Прибак на 100 секунди до крај го сруши Металург во Турција

" alt=

Тажен пораз за скопскиот репрезент во ракометната Лига на шампиони, тимот на Металург.

Вицепрвакот на Македонија загуби предмалку од турски Бешикташ во...

Скаути на Реал Мадрид ќе го следат Един Џеко во Лас Палмас

" alt=

Шпански „АС“ со инфорација дека скаути на Реал Мадрид денеска во Лас Палмас ќе го следат пријателскиот меч помеѓу Шпанија и Босна и Херцеговина, а на радарот...

Бугарски голман со 42 години е рекордер во европскиот фудбал (видео)

" alt=

Георги Петков, чуварот на мрежата на бугарската фудбалска репрезентација вчера собори рекорд во европскиот фудбал.

Петков се запиша во книгата на...

Бразил е светски шампион, ако се гледаат само пријателските натпревари

" alt=

Бразил е светски шампион, ако се земат предвид само пријателските натпревари каде Кариоките се феноменални. Бразил досега одигра 9 пријателски средби со исто...

Салах по голот во 90. минута се извинуваше на девојче кое остана без напишана домашна работа (видео)

" alt=

„Салах, те молам дај гол. Сакам да одам дома, затоа што имам домашна работа”.

Ова вчера се појави на транспарентот кој в раце го држеше девојче на...

Распад систем во Монако, Фалкао си оди во Реал Мадрид?

" alt=

Тимот на новиот тренер, Тиери Анри, француски Монако се повеќе и повеќе тоне на табелата во Лига 1 во Франција (Монако е претпоследен со само 7 бода на 13...

Нестор-гол со ветување: Гибралтар ќе го победиме во чест на Пандев

" alt=

На фудбалската репрезентација на Македонија во понеделник во Скопје, по синоќешниот планиран триумф против Лихтенштајн, и преостанува уште натпреварот против...

Скромниот Азар: Не ја заслужувам „Златната топка“, таа треба да оди кај Мбапе

" alt=

Белгискиот фудбалски репрезентативец, Еден Азар веќе неколку сезони прикажува сјајни перформанси во тимот на Челси и во белгиската репрезентација.

Во...

Летечкиот Шмајхел ја има одбраната на вечерта (видео)

" alt=

Данската фудбалска репрезентација синоќа со 1:2 славеше нагости во Велс и со тоа обезбеди опстанокот во Лига А во Лигата на нации.

Сепак ѕвезда на...

Вардар вечерва на поправен со Барса во „Блауграна“, Парондо вели мора да напаѓаме подобро

" alt=

Македонскиот ракометен првак Вардар вечерва во „Блауграна“ во Барселона ќе има нов меч против тимот на Барселона предводен од тренерот Пасквал. Нашите...

Аргентината на крилата на Дибала до триумф над Мексико (видео)

" alt=

Фудбалската репрезентација на Аргентина во пријателски меч синоќа го совлада Мексико со 2-0.

Селектор Скалони му укажа голема доверба на фудбалерот на...

Селтикс на крилата на Ирвинг по продолжение го доби Торонто, Милвоки со страшен пресврт го реши Чикаго

" alt=

Бостон и Торонто го одиграа најинтересниот меч во ноќешните дуели од НБА лигата. Регуларно заврши нерешено, но по продолжението од 5 минути славеа Селтикси со...

Барселона со победа по продолженијата во Каунас (видео)

epa07171347 Brandon Davies (back) of Kaunas in action against Kevin Pangos (front) of Barcelona during the Euroleague basketball match between Zalgiris Kaunas and FC Barcelona...

16 ноември 2018

Барди го „начна“, Нестор го „реши“ Лихтенштајн, во понеделник Македонија става печат на првото место (видео)

" alt=

Фудбалската репрезентација на Македонија е пред пласман во Ц лигата на Лигата на нации и место во плеј-офот со кое ќе се брка место на Европското првенство,...

Холандија прва го победи светскиот шампион! (видео)

epa07171290 Dutch national soccer team player Georginio Wijnaldum celebrates his 1-0 with his teammates during the UEFA Nations League soccer match Netherlands vs France in...