Skip to main content
x
Спорт
01 Dec 2020

И во четвртиот настап во ЕХФ Европската лига, Е. Пелистер не успеа да и се израдува на првата…

01 Dec 2020

Луд меч за влез во Суперлигата на Узбекистан. Играа Нефчи и Турон во кој победија гостите со 0:1…

01 Dec 2020

Пет гола по првите 45 минути на шесте вечерни натпревари во Лигата на шампионите. Данскиот првак…

01 Dec 2020

По шокантниот пораз од Шахтјор тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан изјави дека не помислува да…

01 Dec 2020

Францускиот репрезентативен стопер и член на Барселона, Самуел Умтити, во јануарскиот преоден…

01 Dec 2020

Украинскиот шампион Шахтјор повторно го изненади Реал Мадрид во групата Б во Лигата на…

01 Dec 2020

Екипата на Широки Бријег ја совлада Слобода во 17. коло од првенството на Босна и Херцеговина.…

01 Dec 2020

Генералниот директор на Сакраменто Кингс, Монте Мекнер, објасни зошто тимот од Калифорнија…

01 Dec 2020

Најгрубиот фудбалски натпревар е одигран во петата аргентинска лига во 2011 година, а на теренот…

01 Dec 2020

Струга вечерва дојде до голема победа над Голден Арт КЛ7 во меч кој за нив значи атак на место…

01 Dec 2020

ФК Брегалница веќе донираше финансиски средства за помош на Ѓорѓе Џонов и ги повикува сите…

01 Dec 2020

Ракометарите на Охрид продолжуваат со фантастичните партии во Суперлигата. Во дербито на колото…

01 Dec 2020

Поранешниот селектор на аргентинската фудбалска репрезентација,  Алехандро Сабеља (66) е итно…

01 Dec 2020

Дуелот на великаните, кој се одржа во Лос Анџелес, заврши нерешено. Тајсон беше подоминантен во…

01 Dec 2020

Градоначалникот објавил убави вести.

Стадионот “Сан Паоло“ во Наполи дефинитивно во иднина ќе се вика “Дијего Адмандо Марадона“, по…

01 Dec 2020

Само неколку недели откако се пресели во редовите на шампионот ЛА Лејкерс, германскиот…