Skip to main content
x
Спорт
06 Jun 2020

Џорџо Киелини открива интересни детали од својата кариера. Тој во својата автобиографија открива…

06 Jun 2020

Трансферот на Вернер во Челзи ќе треба да го чини лондонскиот тим 60 милиони евра. Германецот…

06 Jun 2020

Во изминатиот период голем број на играчи беа поврзувани со Вардар. Нормално, македонскиот тим е…

06 Jun 2020

Германскиот фудбалер Јулијан Вајгл нема среќа со автобусите на своите тимови. Во 2017 година…

06 Jun 2020

Моментално на светската јуниорска ранг листа во таеквондо високо на врвот се наоѓаат тројца…

06 Jun 2020

Многумина од спортистите ја одржуваат својата форма тренирајќи дома, за време на пандемијата на…

06 Jun 2020

Иако се чинеше дека со потписот за Бреша на почетокот на оваа сезона, конечно, Марио Балотели ќе…

06 Jun 2020

Пред неколку месеци менаџерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола, остана без својот прв асистент…

06 Jun 2020

Еден од најдобрите играчи на планетата Лионел Меси, овој месец ќе ги отвори преговорите со…

06 Jun 2020

Поранешниот играч на Вардар, Хофханес Хамбарѕумјан, потпиша за екипата на Анортозис. Тоа ќе…

06 Jun 2020

Мајкл Џордан се одлучи да донира 100 милиони евра на разни организации. Легендарниот кошаркар…

05 Jun 2020

Италија се опоравува од пандемијата коронавирус, добро е познато дека оваа земја беше…

05 Jun 2020

Иако се уште на врвот на своите фудбалски кариери, иако дел од нив не ни помислува да се…

05 Jun 2020

Автомобилистичката федерација на Македонија на својата официјална страница го објави календарот…

05 Jun 2020

Српскиот одбојкарски репрезентативец, Александар Атанасијевиќ е позитивен на коронавирус. Тој се…