Се во свое време

Знаете ли кој е ова? Никогаш не стана танчер, но како удира! (Видео)

Работата со нозе е основа во секој боречки спорт. Без роа не може да се победи противникот. Затоа сега знаеме како симпатичното момче, главниот актер на оваа приказна научи на најдобар начин да ги користи нозете и да има брилјтна техника во боречките спортови.

Местото на неговто раѓање е Ирска, сега е јасно за кој борец се работи. Во видеото има шест години и одлично го игра традиционалниот ирски танц, во црква на мисата по повод првото причестување.
Коноре Мекгергор е единствениот борец во историјата на УФЦ, кој во исто време држеше два шампионски појаси во перолесна категорија, а неодамна се опроба и во рингот против најголемиот боксер на сите времиња Флојд Мејведер, непоразениот американски шампион, кој за дуелот со него се врати од пензија.

Иако Мејведер се поигра во рингот со Мекгрегор, Ирецот не се посрамоти. Напротив,во првите рунди беше многу добар, но далеку од победата.

Поврзани

Најнови вести

Коментари