И тоа го има во фудбалот, во рускиот фудбал. Имено вчера на мечот меѓу Ахмат и Сочи, во меч од Премиерлигата, на теренот на стадионот во Грозни за момент имаше прекин. Причината беше змија која си се прошета по терен. Сепак навремената реакција на редарите не дозволи да се случи нешто лошо или крајно неочекувано. По тој мал „инцидент“ натпреварот беше продолжен. На крајот гостите победи со 2:1.

ФОТО:FC Akhmat Grozny tvitter

 

sportmedia.mk