Златан Ибрахимовиќ е на лов во Штип

Фото: екипа.мк

Како што претходно информираше порталот ekipa.mk Златан Ибрахимовиќ е во Македонија и тоа во градот Штип.

Причината поради која тој е овде ја открива порталот Екипа.мк:

Тој е дојден на лов, и треба да остане и во наредните неколку денови, а дел од најсреќните штипјани имаа и можност да се фотографираат за спомен со легендарниот напаѓач.

Фото: екипа.мк

Швеѓанецот е најновата фудбалска ѕвезда која доаѓа во Македонија на лов, откако претходно беа и Единсон Кавани, Диего Милито...

Поврзани

Најнови вести

Коментари