ЛИВЕРПУЛ НЕ ПОПУШТА

Зимска понуда за Ван Дајк

Холандскиот интернационалец сака по секоја цена да ја промени клупската средина за време на зимскиот преоден рок

Англсикиот премиерлигаш Ливерпул ќе се обиде и за време на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на холандскиот интернационалец од редовите на Саутемптон, Вирџил ван Дајк.

Неофицијално, челниците на гигантот од "Енфилд" веднаш на почетокот од јануари ќе испратат нова официјална понуда за поранешниот фудбалер на Феенорд и Селтик, која нема да биде помала од 40 мил. фунти.

Холандскиот интернационалец сака по секоја цена да ја промени клупската средина за време на зимскиот преоден рок.

Поврзани

Најнови вести

Коментари