Она што се најавуваше неколку денови наназад од вечерва е и официјално. Имено има договор меѓу Челзи и ПСЖ, а тоа значи дека офанзивецот од Мароко, Хаким Зијеш, еден од најдобрите фудбалери во таа земја, во следните шест месеци ќе настапува во тимот на ПСЖ и тоа како позајмен играч.

Зијеш веројатно веќе е во Париз, интересно е тоа што во договорот меѓу двата клуба нема клаузула дека во јуни ПСЖ мора да го откупи.

Ова значи дека Зијеш во пролетниот дел ќе игра заедно со Ашраф Хакими, неговиот колега од репрезентацијата.


sportmedia.mk