Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан денеска имал жестока „пресметка“ со новинарите. Тој денеска на прес-конференција беше прашан дали размислува за заминување од клупата на „кралевите“, нешто што го разбеснало Французинот.

„Сериозно ме прашувате тоа? Сериозни сте со прашањето дали ќе го напуштам Реал Мадрид? Лани ја освоивме титулата. Да, лани, не пред 20 години. Престанете веќе. Ако имате нешто да ми кажете, кажете ми директно во лице“, рече Зидан.

sportmedia.mk