Познатиот италијански новинар, Фабрицио Романо, вечерва на Твитер објави ексклузивна вест дека Зинедин Зидан и официјално го известил Флорентино Перез дека ќе го напушти клубот.

По сите шпекулации за иднината на трофејниот тренер, очигледно Зи-Зу е решен да си оди. Останува веста официјално да биде потврдена.


sportmedia.mk