Поранешната партнерка на фудбалерот Едер Милитао – Каролина Лима ќе навива за Бразил и дефанзивецот на претстојното Светско првенство во Катар.

Имено, Каролина пред само неколку часа објави фотографија на Инстаграм, а вниманието на јавноста го привлече нејзиниот изглед.

Исто така, атрактивната инфлуенсерка го носеше и знамето на Бразил како поддршка за репрезентацијата.

Се чини дека со оваа постапка таа засега ги „закопа секирите“ со поранешниот партнер Едер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KAROLINE LIMA. 🦋 (@karolinel)

Шпанскиот весник „Марка“ пред повеќе од еден месец ја пренесе веста за скандал меѓу емотивни партнери. Како што пишуваа тогаш, одбранбениот играч на „Реал Мадрид“ јавно проговорил против својата сега веќе поранешна партнерка, на што таа не молчела.

„Се прашувам колку жени поминале низ слична ситуација како мене. Нема да дозволам ниту еден маж, а камоли на таткото на мојата ќерка, да ми ја скрши личноста. А особено нема да дозволам да кажува лаги за мене“ рече таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KAROLINE LIMA. 🦋 (@karolinel)