Вчера Рома го победи Емполи со 2:0 во меч од Серија А. Но ретко кој коментира за натпреварот, за победата на составот на Жозе Мурињо. Имено цел фудбалски свет е воодушевен од тоа што го направи Гиљермо Викарио, голманот на Емполи. Тој синоќа во еден напад на Рома дури во три наврати го спасуваше голот, па затоа сите се прашуваат дали е ова одбраната на векот што се вели?

Секоја чест за Викарио, ова не се гледа секој ден, напротив.


sportmedia.mk