Љубителите на фудбалот, особено италијанската Серија А, го знаат името на новинарката Дилета Леота (29), која со текот на годините стекна голема популарност поради својот изглед.

Атрактивната новинарка редовно известува од фудбалските терени, но таа не е единствената новинарка која следи фудбалски преноси.

Имено, Дилета на својот Инстаграм профил сподели фотографија со своите колешки кои исто така ќе ги следат натпреварите.

Во описот на сликата, таа напиша: “Женска Лига на шампиони. Ние сме многу силен тим”.

Покрај Дилета, тука се и Ема Стокхолм, Џорџија Роси, Федерика Зиле и Барбара Чирило.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giorgia Rossi (@giorgy0506)